"Akadályok nélkül" – MEOSZ Sajtótájékoztató

2018.09.21

Informatikai fejlesztés és mentorálás a súlyos mozgássérültek számára témában tartott sajtótájékoztatót a Mozgáskorlátozottak Egymást Segítők Egyesülete a Balassi Bálint Megyei Könyvtárban.

Környezet és egészség program

2018.09.21

"Rendező: a Magyar Rákellenes Liga Salgótarjáni Szervezete, Salgótarján Idősügyi Tanácsa, Balassi Bálint megyei Könyvtár Egészségklub, Belvárosi Nőklub, a Nyugdíjasok Nógrád Megyei Képviselete, Palóc Nők a Holnapért Egyesülete. Dr. Gundy Sarolta génkutató: „Környezet és a gének harca” c. előadása. A Palóc Nők Kórusának műsora. Persikné Bakos Eszter szeniortánc oktató bemutatója csoportjával a mozgás, a társas együttlét fontosságáról. A programot szűrések, egészséges ételek kóstolója egészíti ki. Helyszín: Balassi Bálint Megyei Könyvtár."

Köszönjük szépen a meghívást, örömmel vettünk részt az eseményen !

15 éves a Palóc Nők a Holnapért Egyesület

2018.09.21

Az Egyesület 2003. augusztus 16-n alakult meg. Az egyesület alapvető célkitűzései ekkor kerültek megállapításra, azonban azok 2006. február 25-én kiegészítésre kerültek:
Az Egyesület összefogja azokat a Nógrád megye városaiban és kistérségi településein élő nőket, és mindazokat a jogi- és természetes személyeket akik személyes ügyüknek tekintik a nők esélyegyenlőségének megteremtését, társadalmi elismertségük növelését. Az Egyesület e cél elérése érdekében intézményes formákat biztosít tagjainak azon törekvésére, mellyel fel kívánják hívni a társadalom figyelmét a nők egyes csoportjainak hátrányos helyzetére, a nők munkavállalási körülményeire, a család és a gyermekek nevelésének fontosságára, továbbá a családon belüli erőszak okaira, körülményeire, és ezek csökkentésének fontosságára. "

forrás: http://palocnok.uw.hu

A Salgótarjáni Ifjúsági Információs és Tanácsadó Iroda konferencia terme adott helyet a Palóc Nők a Holnapért Egyesület a 15. jubileumi eseményére.

Köszönjük a meghívást, és eredményekben gazdag következő éveket kívánunk a Palóc Nők a Holnapért Egyesületnek !

XI. Ipartörténeti Emléknap a Dornyay Béla Múzeumban

2018.09.21

A Dornyay Béla Múzeumban fejeződött be a XI. Ipartörténeti Emléknap eseményeinek sora. A jelenlévők az alábbi előadásokat hallgatták meg a rendezvényre meghívott vendégektől.

150 éve alakult a Salgó-Tarjáni Kőszénbánya Részvény Társulat:
Józsa Sándor okleveles bányamérnök Dr. Korompay Péter aranyokleveles bányagépészmérnök.

Acélgyár születése:
Várkonyi-Nickel Réka a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudomány Kutatóközpont Néprajztudományi Intézet munkatársa.

„Acélgyári Emlékcsokor” összeállítás bemutatása:
Liptay Péter aranyokleveles kohómérnök.

Az előadások után kötetlen beszélgetésre került sor.

11. Salgótarjáni Ipartörténeti Emléknap

2018.09.21

"Salgótarján várossá fejlődésében jelentős tényezők voltak az itt megtelepedett vállalatok, melyek közül 150 éve jöttek létre a Salgó-Tarjáni Kőszénbánya Rt. és a Salgó-Tarjáni Vasfinomító Társulat (közismertebben Acélgyár)."

Ezen vállalatok kialakulását és a sok évtizedes tevékenységüket idézték meg a hagyományosnak mondható rendezvény sorozatukban a "11. Salgótarjáni Ipartörténeti Emléknapon".

E nap délelőttjén mindkét vállalatról emléktábla avatásokkal is megemlékeztek: 10:00-kor az Acélgyári út 60. számú háznál és 11:30-kor a Bányamúzeumnál.

Rendezvényükre most is a „Múzeumok Őszi Fesztiválja” illetve a „Civil Hónap” keretében került sor.

Civil Kerekasztal sajtótájékoztató

2018.09.05

A Salgótarjáni Civil Kerekasztal elnöke, Bódi Györgyné dr.,Nagyné Taracsák Judit, kuratóriumi elnök és Uramecz János, a Salgótarjáni Civil Kerekasztal alelnöke tartott sajtótájékoztatót a Civil Hónap: „Épített és természeti örökségünk, fenntarthatóság” programsorozat eseményeiről a Salgótarjáni Civilekért Közhasznú Alapítvány működési helyén.

Ajánljuk a programokat minden érdeklődőnek!

40679787_1815948678523375_6019849153033535488_n.jpg

68. Megyei bányásznap Bátonyterenyén

2018.09.05

A 68. Nógrád Megyei Bányásznap és az ahhoz kapcsolódó koszorúzási ünnepség Bátonyterenyén került megrendezésre.

A bányász emlékműnél elhelyezték a kegyelet virágait a megyében bányászhagyományokat ápoló civil szervezetek, önkormányzatok, intézmények és iskolák képviselői.

Ebből az alkalomból kitüntetések és díjak átadására került sor a Városház téren. Ezt követően kulturális műsor szórakoztatta a vendégeket és az érdeklődőket.

A rendezvény szervezői: Bátonyterenye Város Önkormányzata, a Nógrád Megyei Bányász Nyugdíjas Szakszervezeti Bizottság

40649551_1815945105190399_3243734141467885568_n.jpg

„Emléktábla koszorúzása Zagyvapálfalván a Hősök úton

2018.09.05

Gerber Frigyes (Mitrovica, 1850. nov. 18. – Salgótarján, 1897. dec. 15.): bányamérnök, bányaigazgató volt. Tanulmányait Freibergben végezte. 1882-től a salgótarjáni bányáknál dolgozott. 1889-től 1897-ig a salgótarjáni szénbányák igazgatója. Sokat tett a szénbányászat fejlesztéséért. Modern aknák és tároló üzemek létesítésével a bányák termelése rövid idő alatt megsokszorozódott.

A Zagyvapálfalvai Bányász Nyugdíjas Alapszervezet minden évben megemlékezést tart az emléktáblánál a hősi halált halt bányászokról és Gerber Frigyes bányamérnökről.

Ebben az évben a Civil Hónap nyitó eseménye volt a rendezvény.

40666656_1815942768523966_267062148797038592_n.jpg

Meghívó!

2018.08.30

meghivo-civil-szervezeti-vezetok-a-gerber-frigyes-emlektabla-koszoruzas_1okj.jpg

Salgótarjáni Civil Kerekasztal, augusztusi ülése

2018.08.24

Bódi Györgyné dr. a Salgótarjáni Civil Kerekasztal elnökének a meghívására került sor a Salgótarjáni Civilekért Közhasznú Alapítvány működési helyén, a „Civil Hónap: „Épített és természeti örökségünk, fenntarthatóság” programsorozat egyeztető ülésére.

A kerekasztal tagjai a következő napirendeket tárgyalták meg a délután folyamán.

• A Civil Hónap programjának pontosítása, kiegészítése.
  • A feladatok szétosztása.
  • Egyebek.

Salgótarjáni Civil Kerekasztal, augusztusi ülése