Ipartörténeti Emléknap előzetes megbeszélés

2017.06.13

| Fényképek: 2017.06.09 Ipartörténeti Emléknap előzetes megbeszélés 2017

A Salgótarjáni Civil Közösségek Házában tartottak előzetes megbeszélést a soron következő Ipartörténeti Emléknap megrendezésével kapcsolatban a Nógrád Megyei Bányász-Kohász Hagyományőrző Egyesület, a Zagyvapálfalvai Nyugdíjas Bányász Alapszervezet és a Salgótarjáni Civilekért Közhasznú Alapítvány képviselői.

Környezetvédelmi világnap 2017

2017.06.13

| Fényképek: 2017.06.08 Környezetvédelmi világnap

Az ünnepi konferenciára kapott meghívót a Salgótarjáni Civilekért Közhasznú Alapítvány, amit a Nógrád Megye Közgyűlése Székházának konferencia termében tartott a, Regionális Környezetvédelmi Központ Alapítvány.

A rendezvényen felszólalt és előadást tartott:

Dr. Tóth Viktória Osztályvezető Főorvos, Salgótarján Szent Lázár Megyei Kórház képviseltében, Kőrösi Csaba a Köztársasági Elnöki Hivatal Környezet Fenntarthatóság Igazgatóság vezetője, és Dr. Mika János egri Eszterházy Károly Egyetem tanára.

Köszönjük a meghívást, örömmel vettünk részt a rendezvényen!

Salgótarjáni Civilekért Közhasznú Alapítvány kuratóriumi ülése/ 2017. május 22

2017.05.24

| Fényképek: „Salgótarjáni Civilekért Közhasznú Alapítvány kuratóriumi ülése”2017

2017. május 22- én a Civil Közösségek Házában, a Salgótarjáni Civilekért Közhasznú Alapítvány kuratóriumi ülést tartott.
Az Alapítvány 2016. évi Egyszerűsített éves beszámolóját és közhasznúsági mellékletét, tárgyalták, véleményezték és fogadták el.

A 4/2017. számú határoztat:

Salgótarjáni Civilekért Közhasznú Alapítvány 2016. évi Egyszerűsített éves beszámolóját és és közhasznúsági mellékleteinek dokumentumát a kuratórium 2017. május 22-i ülésén egyhangúlag elfogadta.

2017.05.22.jegyzokonyv_001.png

„"Mi a költészet ?" Előadás a Dornyay Béla Múzeumban /2017.05.18.”

2017.05.24

| Fényképek: „"Mi a költészet ?" Előadás a Dornyay Béla Múzeumban /2017

A Salgótarjáni Dornyay Béla Múzeumban került sor Madár János költő, írónak a "Mi a költészet" című könyvének bemutatójára. Beszélgető partnere Handó Péter író volt, akinek a segítségével a megjelentek egy páratlan irodalmi élménnyel lettek gazdagabbak.
Irodánk is képviselte magát a rendezvényen, köszönjük a meghívást.

"Mérföldkő a közművelődésben" 2017

2017.05.04

| Fényképek: /2017.május 4 NMI Mérföldkő a közművelődésben/

"Az NMI Művelődési Intézet Nonprofit Közhasznú Kft. szakmai programjának szerves részét képezi a tervszerűség, a feladatellátás nyilvánosságának megteremtése. Ezeknek a számvetéseknek kínálnak megfelelő alkalmat a stratégiai konferenciák, illetve az azokhoz kapcsolódó szakmai napok."

forrás: nmi meghívó

„51. Magyar Nyelv Hete Salgótarján /2017”

2017.04.28

| Fényképek: /2017/”„51. Magyar Nyelv Hete Salgótarján"

"Az 1967-ben indult magyar nyelv hete sorozat célja a tudományos alapú, egyúttal élményszerű anyanyelvi ismeretterjesztés elsősorban művelődési otthonokban, iskolákban. Az áprilisi „nyelvhetet” az 1869-ben alakult Tudományos Ismeretterjesztő Társulattal közösen szervezi az 1989-ben alakult Anyanyelvápolók Szövetség." forrás: http://anyanyelvapolo.hu

A rendezvény a Salgótarjáni városháza Förster Kálmán-termében került megrendezésre, a TIT Nógrád Megyei Egyesülete szervezte meg. Irodánk két munkatársa képviselte magát ezen az eseményen.

„Dr. Füst Antal professzor előadása 2017 április 11.”

2017.04.18

| Fényképek: /„Dr. Füst Antal professzor előadása 2017”/

A Salgótarjáni Civilekért Közhasznú Alapítvány, a Civil Közösségek Házának konferencia termében Dr. Füst Antal professzor a „Salgótarján a várak városa” című előadásával kapcsolódott be a magyar költészet napja rendezvényei sorába.

„Civil díj átadása 2017”

2017.04.18

| Fényképek: /„Civil díj átadása 2017”/

2017 április 6-án a hagyományoknak megfelelően átadásra került a "Civilek a Városért" díj a Városháza dísztermében a Civil Fórum alkalmából.
A díjat a "Magyar Rákellenes Liga Salgótarjáni Alapszervezete" kapta. A beérkezett javaslatok alapján a Salgótarjáni Civil Kerekasztal döntött a díj odaítéléséről. A Salgótarjáni Civilekért Közhasznú Alapítvány Birkás Babett alkotóművészt kérte fel az előző évekhez hasonlóan a díj elkészítésére. Ez az elismerés nem vándordíj, hanem örökösen a díjazottak tulajdonában marad. Gratulálunk és további eredményes munkát kívánunk a díjazottnak!

Civil Tanácsadó Testület tavaszi megbeszélése 2017. március.23

2017.03.29

| Fényképek: /2017.március.16/Civil Tanácsadó Testület tavaszi megbeszélése, döntés a "Civil a Városért" díjról

A Salgótarjáni Civilekért Közhasznú Alapítvány szervezésében, a Civil Tanácsadó Testület, megbeszélést tartott a Civil Közösségek Házának konferencia termében. Vendégek voltak önkéntesek, akik tájékozódtak a testület munkájáról. A CTT NEA a pályázatkezelő támogatásával működik.

Szeretet nap a József Attila Művelődési Központban. 2017.március.29

2017.03.29

| Fényképek: /2017.március.29/ Szeretet nap a József Attila Művelődési Központban

A salgótarjáni székhelyű, Sréter Ferenc Népfőiskolai Egyesület jubileumi 10. alkalommal rendezte meg a Szeretet Napja programsorozatát. Ezen az eseményen a Salgótarjáni Civilekért Közhasznú Alapítvány két munkatársa is részt vett