Az archívum

"Civilek a Városért"-díjátadó 2018

2018.04.03

| Fényképek: "Civilek a Városért"-díjátadó 2018

A Salgótarjáni Polgármesteri Hivatal Förster Kálmán terme adott ismét helyet a Civil Fórum megrendezéséhez. Ebben az évben már nyolcadik alkalommal adták át a tizedik “Civilek a Városért” díjat, amit a Salgótarjáni Civil Kerekasztal alapított 2010-ben. A díj anyagi fedezetét a Salgótarjáni Civilekért Közhasznú Alapítvány biztosítja. A rendezvényre a városi civil szervezetek képviselői szép számmal érkeztek. Nemcsak elismerések átadására került sor, hanem a három év munkájáról történő beszámolóra, a Civil Kerekasztal elnökének és tagságának megválasztására. A három évre szóló mandátum lejárt, így választásra is sor került.

A rendezvény résztvevőit Kántor Zoltán köszöntötte egy verssel, majd Bódi Györgyné dr. üdvözölte a jelenlévőket, Fekete Zsolt polgármestert, Huszár Máté alpolgármestert, és Nagyné Taracsák Judit kuratóriumi elnököt.

Beszédjében visszatekintett az előző három év elért munkájára, majd röviden beszélt a díj alapításáról, valamint az odaítélés feltételeiről.
A díjat Birkás Babett alkotóművész készíti el évente, a városról készült fotó Horváth Tamás alkotása. A műalkotás minden alkalommal egyedi, a hasonlóságot a technikai megoldás és a városról készült háttérkép adja. A kerekasztal elnöke ezt követően felkérte Fekete Zsolt polgármestert, hogy mondja el köszöntő gondolatait.

Polgármester úr csatlakozva Bódi Györgyné dr. gondolataihoz, kifejtette, hogy a városban működő civil szervezetek munkáját nagyra becsüli, hiszen önkéntesként teszik a dolgukat. Jelentős szerepet vállalva a város közéletében. Kihangsúlyozta, hogy csak az összefogás viheti előre a gyarapodást, ahogy a versben is elhangzott „Az egyből lesz a kettő”.

Megköszönte a szervezetek munkáját és bíztatta őket, a további feladatok vállalására és teljesítésére.

Ezután Bódi Györgyné dr. felkérte Nagyné Taracsák Juditot a Salgótarjáni Civilekért Közhasznú Alapítvány elnökét és Fekete Zsolt polgármester, hogy közösen adják át a díjat.

Ebben az évben az elismerést Madách – hagyomány Ápoló Egyesület kapta, melyet 1997-ben alapítottak. Kiemelkedő tevékenységet folytatnak két évtizede Madách Imre világirodalmi rangú életművének propagálásában, az Ember tragédiájának népszerűsítésében, és az ő nevét viselő 1923-ban alapított gimnázium történetének kutatásában és hagyományainak ápolásában. A tevékenységek túlmutatnak a város és a megye határain, ezzel városunk hírnevét öregbítik.
A díjat dr. Csongrády Béla elnök vette át.

Oklevelet kapott a Belszervi Betegek Salgótarjáni Egyesülete és a “Sakkozzuk ki!” akciócsoport a város közéletében kifejtett munkájáért.
Az átadó után került sor Salgótarjáni Civil Kerekasztal éves beszámolójára, amit a tagság elfogadott.

Ezt követően választásra került sor, ahol három évre kapott bizalmat a Salgótarjáni Civil kerekasztal új elnöke és 14 új tagja.

Elnök: Bódi Györgyné dr.

A kerekasztal tagjai:

Csabáné Marosvári Márta
Dr. Kajtor Erzsébet
Fekete Lászlóné
Földi Gyula
Gálné Horváth Mária,
Homoga József
Huszárné dr. Kraft Valéria
Letovai Ildikó
Miklós Rea
Nagyné Taracsák Judit
Stark Lászlóné
Szilasi András
Uramecz János
Vadasi Zsuzsanna

A Salgótarjáni Civilekért Közhasznú Alapítvány eredményes éveket és jó munkát kíván az új elnöknek és a tagságnak!

Mappák találhatók

"Civilek a Városért"-díjátadó 2018