Az archívum

2017.11.03

| Fényképek: Alternatív vitarendezési fórum

img_4340--fileminimizer-.jpg

A Kereskedők és Vendéglátók Országos Érdekképviseleti Szövetsége szervezésében került megrendezésre az EU-s társfinanszírozásban működtetett „Észak-Magyarországi Jogpontok” elnevezésű (GINOP-5.3.3-15-2015-00002 azonosítószámú) projektben,
Salgótarjánban az Alternatív Vitarendezési Fórum. Az eseménynek otthont adott a SITI épülete.

Az alábbi témákról szólt a prezentáció, és az ehhez szorosan kapcsolódó jogi szokások bemutatásáról.

-„Jogpontok” keretében megvalósuló alternatív vitarendezési szolgálat általános ismertetése

-Tájékoztató az alternatív vitarendezés egyes eljárásairól és lehetőségeiről a kollektív munkajog területén i. (a szolgálat eljárásaira vonatkozó közös rendelkezések)

A fórum végén, kötetlen beszélgetésre került sor a meghívott vendégekkel, és a fórum szervezőivel.

Konferencia az autizmusról és kék lufis séta Salgótarjánban

| Fényképek: Konferencia az autizmusról és kék lufis séta Salgótarjánban

"A Nógrádi Autizmus Alapítvány és az Abigél Közhasznú Egyesület szervezésében tartottak konferenciát és figyelemfelhívó, kék lufis sétát november 8-án Salgótarjánban. A társadalmi szemléletformáló rendezvény célja a figyelemfelhívás volt az autizmussal élők és családjaik helyzetére, valamint a közösségi felelősségvállalás jelentőségére. A város vezetése nevében Dániel Zoltán alpolgármester vett részt az eseményen, aki beszédében többek között a társadalmi környezet megfelelő szemléletmódjának fontosságáról beszélt. Dániel Zoltán szerint a közösség támogatása nélkül a saját problémáival is nehéz harcot vívó autista emberek még nehezebb helyzetbe kerülhetnek és segítség nélkül nem valósulhat meg az a fejlődés sem, amely során kiegyensúlyozottabb, teljesebb életet élhetnének. Az alpolgármester kiemelte, hogy az autizmussal élők helyzetének javításában komoly szerepet vállalnak a civil szervezetek. Varga Gézáné, kuratóriumi elnök felszólalásában bemutatta az idén 25 éves Nógrádi Autizmus Alapítvány tevékenységét. Több szakmai előadás is elhangzott, majd a szimbolikus kék lufis séta indulása előtt autizmussal élő salgótarjáni fiatalok és pedagógusaik egy kis előadással is kedveskedtek a résztvevőknek."

forrás: https://www.salgotarjan.hu

20171108_145244.jpg

Ünnepnapok az életen át tartó tanulásért

| Fényképek: Ünnepnapok az életen át tartó tanulásért

A Magyar Pedagógiai Társaság Nógrádi Megyei Tagozata, az „Ünnepnapok az életen át tartó tanulásért” hagyományos rendezvényét a Nógrád Megyei Pedagógusok Nyugdíjas Szervezetével együtt tartotta a Nógrád Megyei Szakszervezet épületében. Az eseményt megnyitotta Huszárné Kraft Valéria, majd egy ünnepélyes díjátadásra került sor,ahol a jubiláló tagokat elismerésben részesítették. A délután további részében tájékoztatást tartott Gembiczki Ferenc, a Salgótarjáni Szakképzési Centrum főigazgatója. A program kötetlen beszélgetéssel zárult.

img_4685--fileminimizer-.jpg

Közös délelőtt a Vakok és Gyengénlátók Nógrád Megyei Egyesületével

| Fényképek: Közös délelőtt a MVGYOSZ Salgótarjáni szervezetével

Vakok és Gyengénlátók Nógrád Megyei Egyesülete és a Salgótarjáni Civilekért Közhasznú Alapítvány közt meglévő partneri és baráti együttműködés keretében, irodáink dolgozói, ahogy az elmúlt években, most is egy tematikus délelőttön vettek részt. Ezen a programon szembesültek, mindazokkal a problémákkal, amikkel a vakok és gyengénlátók küzdenek nap, mint nap. Így az ő helyzetekből tapasztalták meg, hogy milyen így élni, és hogyan lehet ezeket a nehézségeket legyőzni. Köszönjük a meghívást, és köszönjük, hogy megint tudtunk valami igazán hasznosat tanulni!

20171116_095201.jpg

Mappák találhatók